Неділя, 24.03.2019, 08:03


БРЕЙН-РИНГ          ЦЕНТР КАР'ЄРИ          АБІТУРІЄНТАМ          УЧНЯМ І БАТЬКАМ          ВИПУСКНИКАМ          НОВИНИ САЙТУ

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ –
СКЛАДОВА ЗАГАЛЬНОГО ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ

Національно-патріотичне виховання у навчальних закладах здійснюється на всіх етапах навчання, забезпечує всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

У ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ» національно-патріотичне виховання молоді – це цілісна, узгоджена система роботи усього педагогічного колективу, яка включає виховання патріотизму та національної самосвідомості засобами навчальних предметів, а також різні форми роботи у позаурочний час.

Однією із складових національно-патріотичного виховання є вивчення і пропаганда серед учнів національної символіки і як результат: учні знають слова Гімну України, виконують його на заходах; на урочистості в училищі і в місті із задоволенням одягають вишиванки, носять жовто-блакитні стрічки.

Формування особистості патріота України, який усвідомлює свою належність до сучасної європейської цивілізації, підготовлений до життя і чітко орієнтується в сучасних реаліях – на сьогодні завдання №1. З цією метою в училищі проводиться ряд заходів.

Уроки Мужності:

В музеї закладу створено постійно діючу виставку, присвячену загиблому воїну-випускнику ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ», герою-десантнику Кондратенку Василю, установлена меморіальна дошка, відбувся мітинг-реквієм, присвячений урочистому її відкриттю.

Відбулися зустрічі з представниками Шосткинської міської організації «Правий сектор», які є учасниками АТО (Ляшок О. В.)

Учні закладу під керівництвом педагогів підготували проекти національно-патріотичного спрямування: «Афганський біль», «Ми – за здоровий спосіб життя», «Я – українець, і я цим пишаюся», «Ми – Українці з великої літери», «Україна – моя країна, а Сумщина – наш рідний край».

Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність колективу, яка сприяє встановленню соціальних зв’язків, опануванню дітьми новими навичками, формуванню у них прагнення до відповідальної патріотичної поведінки, моральних та духовних якостей, світогляду справжнього громадянина України. Педагоги, учні постійно надають допомогу людям похилого віку, в першу чергу колишнім працівникам закладу. Учні систематично відвідують ветеранів війни. Щороку членами учнівського самоуправління проводиться акція «Від серця до серця», «Казкова майстерня».

Реалії сьогодення визначили новий напрям волонтерської роботи – психологічна та моральна підтримка воїнів Збройних Сил України, допомога родинам, що були вимушені покинути свої домівки. Учні взяли участь у Всеукраїнській акції «Лист солдату», міській акції «Новорічний подарунок бійцю», допомагають сім’ям-переселенцям, у цьому році започаткували і провели акцію по школах «Ні – війні!».

В рамках національно-патріотичного виховання в училищі проводяться акції пам’яті: до Дня Перемоги, до Дня вшанування учасників бойових дій в Афганістані, до Дня українського козацтва, до Дня Гідності та Свободи, до Дня Соборності України, до Дня захисника Вітчизни, до Дня Чорнобильської трагедії, до Дня партизанської слави, до Дня пам’яті жертв голодомору, Дня гідності, Дня захисту дітей.

З метою посилення ролі родини у процесі національно-патріотичного виховання молоді, підвищення педагогічної культури батьків налагоджена робота батьківського лекторію. Соціально-психологічною службою проведені лекції, тренінги, диспути на теми: «Попередження насильства щодо дітей у сім’ї», «Профілактика кризових ситуацій», «Протидія виявам насильства», «Сім’я, етика сімейних стосунків».

Сім’я завжди була найкращим колективним вихователем, носієм найвищих національних ідеалів. Ми звернулися до неоціненної скарбниці народного педагогічного досвіду, до історично складених тенденцій формування та розвитку української сім’ї, а саме до родинно-оздоровчих традицій. В цьому напрямку були організовані і проведені святкові батьківські збори, де гостями були батьки, а головними дійовими особами – діти. На збори були запрошені сім’ї, які працюють в училищі і є взірцем для своїх вихованців. З їхніх уст прозвучали рецепти сімейного щастя та затишку. Вважаю, що такі заходи потрібні кожному навчальному закладу, вони зближують батьків, дітей, педагогів.

Гордістю нашого училища є історико-краєзнавчий музей, створений за активної участі керівника музею Геращенко О. В. та гуртківців. Світлиці музею знайомлять учнів училища і гостей з побутом та традиціями нашого народу і дають можливість учням долучитися до музейної справи. Залюбки відвідують його випускники минулих років, батьки учнів.

Педагоги й учні в цьому році здійснили привітальну подорож містом під час Різдвяних свят. Вертеп, створений керівниками гуртків, показав, що народні традиції живуть і сьогодні, і молоді цікаво їх вивчати й примножувати.

Щорічно проводяться: День здоров’я, фестиваль «Молодь обирає здоров’я», козацькі змагання «Нумо, хлопці», предметні тижні і тижні професій, де червоною лінією проходить національно-патріотичне виховання.

Такі заходи допомагають формувати здоровий спосіб життя, виховувати учнівську молодь на традиціях українського народу, це ще один крок до відродження національних традицій та культурної спадщини.

Національно-патріотичне виховання є пріоритетним у виховній роботі Шосткинського вищого професійного училища.

Заступник директора з НВР
ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ»
Н.П. Скомороха