Середа, 17.04.2024, 12:54
ЦЕНТР КАР'ЄРИ               АБІТУРІЄНТАМ               УЧНЯМ І БАТЬКАМ               ВИПУСКНИКАМ               НОВИНИ САЙТУ
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ –
СКЛАДОВА ЗАГАЛЬНОГО ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ

Національно-патріотичне виховання у навчальних закладах здійснюється на всіх етапах навчання, забезпечує всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

У ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ» національно-патріотичне виховання молоді – це цілісна, узгоджена система роботи усього педагогічного колективу, яка включає виховання патріотизму та національної самосвідомості засобами навчальних предметів, а також різні форми роботи у позаурочний час.

Усі  виховні заходи  вносяться до плану роботи училища на поточний навчальний рік (прогнозовані (внутрішньоучилищні, міські, обласні) – до Розділу 5. «Виховна робота»; прогнозовані на рівні навчальних груп - до Плану роботи циклової комісії виховного відділу (підрозділ 8.8.4. Розділу 8 «Методична робота»).

На виконання Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та юнацтва на 2018-2020 роки, згідно  рішення виконавчого комітету Шосткинської міської ради  у ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»  проводиться ряд заходів за  такими напрямками діяльності:

 • Військово-патріотичне виховання
 • Духовно-моральне вихованя
 • Громадянська освіта
 • Виховання історичної пам’яті
 • Підтримка інститутів громадянського суспільства, громадських ініціатив дітей та молоді
 • Інформаційна підтримка національно-патріотичного виховання

Кожен напрямок включає в себе проведення певних заходів різних форматів.

Військово-патріотичне виховання

Заходи спрямовані на практичний розвиток та удосконалення військово-патріотичного виховання учнівської молоді, підвищення знань, умінь та навичок.

Матеріально-технічної база для проведення військово-патріотичного виховання учнів у закладі  відповідає вимогам: є  кабінет предмета захисту Вітчизни, кімната для зберігання зброї,  стройовий майданчик, стройова площадка.

Заклад  для проведення військово-патріотичного виховання учнів на 100% забезпечений  кадрами.

У рамках військово-патріотичного виховання проводяться:

Уроки Мужності:

В музеї закладу створена  постійно діюча виставка, присвячена загиблим випускникам  ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ»:  воїну – афганцю Кузьмину  Сергію та  герою-десантнику Кондратенку Василю. Пам’яті В.Кондратенка  установлена меморіальна дошка, відбувся мітинг-реквієм, присвячений урочистому її відкриттю. Пройщли заходи з нагоди презентації книги В. Кондратенка, куди ввійшли спогади викладачів, майстрів , колишніх учнів про героя.

Учні закладу під керівництвом педагогів підготували проекти національно-патріотичного спрямування: «Афганський біль», , «Я – українець, і я цим пишаюся», «Ми – Українці з великої літери», «Україна – моя країна, а Сумщина – наш рідний край», «Козацькому роду – нема переводу».

У рамках національно-патріотичного виховання в училищі проводяться акції пам’яті: до Дня Перемоги, до Дня вшанування учасників бойових дій в Афганістані, до Дня українського козацтва, до Дня Гідності та Свободи, до Дня Соборності України, до Дня захисника Вітчизни, до Дня Чорнобильської трагедії, до Дня партизанської слави, до Дня пам’яті жертв голодомору.

Духовно-моральне вихованя

Спрямоване на формування ціннісних  орієнтирів учнівської молоді, на проведення заходів з вивчення духовно-історичної спадщини України та області.  З цією метою здійснюється:

 • вивчення духовної спадщини;
 • курси духовно-морального виховання;
 • участь у фестивалі "Сходинки духовності";
 • популяризація української культури, традицій «Вареники-Шостка-Фест»;
 • свято родинної пісні;
 • зустріч з краєзнавцями, цікавими людьми;
 • участь у міському конкурсі «У свті все починається з мами»;
 • участь і обласному конкурсі «Слобожанський оберіг» (дослідження українського борщу»);
 • зустрічі зі спортсменами, представниками культури;
 • Щедрувальний вертеп;
 • пропаганда української мови (тижні мови, День писемності, радіодиктанти), флешмоби;
 • День вишиванки;
 • Святий Миколай (допомога і подарунки «Турботі»);
 • акції милосердя;
 • акції «Зробимо Україну чистою!».

Громадянська освіта

Направлена на підвищення рівня громадянської освіти, свідомості учнівської молоді, формування відповідної системи цінностей.

В училищі проведено ряд заходів соціально-психологічною службою: лекції, тренінги, диспути, бесіди на теми: «Попередження насильства щодо дітей у сім’ї», «Профілактика кризових ситуацій», «Протидія виявам насильства», «Сім’я, етика сімейних стосунків», «Здоровим бути – престижно», «Стоп булінг!» та ін.

Виховання історичної пам’яті

Освітньо-виховні заходи спрямовані на відновлення й відкриття закритих сторінок історії України та видатних особистостей українського державотворення, у тому числі сучасності, на формування єдиного підходу щодо трактування історії України в цілому та рідного краю зокрема.

Гордістю нашого училища є історико-краєзнавчий музей, створений за активної участі гуртківців. Світлиці музею знайомлять учнів училища і гостей з побутом та традиціями нашого народу і дають можливість учням долучитися до музейної справи. Залюбки відвідують його випускники минулих років, батьки учнів, школярі  та гості.

Підтримка інститутів громадянського суспільства,
громадських ініціатив дітей та молоді

Одним із принципів виховання у ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ» є поєднання педагогічного керівництва з ініціативою і самодіяльністю учнів. З метою формування та розвитку соціально активної особистості з почуттям національної свідомості, вирішення спільних проблем, надання допомоги іншим, а також потребою учнів у визнанні, лідерстві, бажанні брати участь у суспільному житті  в училищі було створено учнівське самоврядування.

Лідери  учнівського самоврядування закладу беруть активну участь у роботі обласної ради лідерів УС. На базі нашого закладу створено Північний округ ОРЛУС, куди входять заклади ПТНЗ Північного  регіону: Глухів, Свеса, Зноб-Новгород,  Шосткинський Центр ПТО і Шосткинське  ВПУ. Лідерами учнівського самоврядування області започатковано створення обласної книги Пам’яті героїв-випускників закладів ПТНЗ. Наші  учні підтримали ініціативу і   подали відповідні матеріали  до книги Пам’яті.

Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність колективу, яка сприяє встановленню соціальних зв’язків, опануванню учнівською молоддю  новими навичками, формуванню у них прагнення до відповідальної патріотичної поведінки, моральних та духовних якостей, світогляду справжнього громадянина України. Педагоги, учні постійно надають допомогу людям похилого віку, в першу чергу колишнім працівникам закладу. Учні систематично відвідують ветеранів війни.  Традиційно членами учнівського самоврядування проводяться акції «Лист солдату», «Новорічний подарунок бійцю», «Серце до серця», «Казкова майстерня», «Святий Миколай», «Сходинки духовності», «Моральний вчинок», «Ветеран живе поруч». Треба зазначити, що у обласному  проекті «Ветеран живе поруч» волонтери нашого училища вже декілька років поспіль посідають І місце в області.

Реалії сьогодення визначили новий напрям волонтерської роботи – психологічна та моральна підтримка воїнів Збройних Сил України, допомога родинам, що були вимушені покинути свої домівки, родинам загиблих.

Учнівське самоврядування підтримує всі ініціативи відділу молоді та спорту, бере участь у всіх заходах, запропонованих відділом; підтримує проекти обласного рівня: «Майбутнє починається з мене», «Зробимо Україну чистою», «Слобожанський оберіг», «Серце до серця», «Голос крові: ми українці», «Увіковічуємо слово Кобзаря». Самоврядуванці співпрацюють з багатьма міськими організаціями: «Щастя в долонях», «Турбота», територіальний центр соціального розвитку та ін.

Інформаційна підтримка національно-патріотичного виховання

З метою підвищення рівня обізнаності населення щодо роботи, що здійснюється у закладі у напрямку національно-патріотичного виховання, вся інформація про проведення заходів висвітлюється у соціальних мережах, на фейсбуці, сайті училища. Заклад тісно співпрацює з місцевим телебаченням, Шостка-інфо.

Національно-патріотичне виховання є пріоритетним у виховній роботі Шосткинського вищого професійного училища.

Заступник директора з НВР
ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ»
Н.П. Скомороха