Субота, 25.01.2020, 12:18


ВАРЕНИКИ-ШОСТКА-ФЕСТ          ЦЕНТР КАР'ЄРИ          АБІТУРІЄНТАМ          УЧНЯМ І БАТЬКАМ          ВИПУСКНИКАМ          НОВИНИ САЙТУ
Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Навчально-виробничий процес в училищі організовують
заступник директора з
навчально-виробничої роботи
      Мигун Наталія Іванівна

та старші майстри Мосенцева Ольга Олександрівна

      

та Куций Віктор Васильович

     

Навчально-виробничий процес в училищі здійснюється відповідно до робочих навчальних планів та програм, нормативно-правових актів та навчально-методичних документів з професійно-технічної освіти.

Професійно-практична підготовка проводиться за такими формами:

• уроки виробничого навчання;

• уроки виробничого навчання на виробництві чи у сфері послуг;

• виробнича практика на робочих місцях на виробництві чи у сфері послуг;

• переддипломна (передвипускна) практика на виробництві чи у сфері послуг.

Виробниче навчання учнів здійснюється за дуальною системою: у навчально-виробничих майстернях, де учні послідовно набувають первинні професійні уміння і навички виконання робіт та безпосередньо на підприємствах, де вони, в складі навчальних груп та учнівських бригад під керівництвом майстрів виробничого навчання послідовно закріплюють одержані первинні професійні уміння та навички, навчаються використовувати сучасну техніку, механізми і інструменти, набувають потрібних практичних навичок самостійно та якісно виконувати роботи, передбачені робочими навчальними планами.

Виробнича практика учнів проводиться безпосередньо на робочих місцях на підприємствах і у сфері послуг з метою удосконалення здобутих знань, умінь, практичних навичок, що необхідні для досягнення відповідного рівня кваліфікації, встановленими державними стандартами, а також з метою забезпечення їх соціальної, психологічної і професійної адаптації в трудових колективах.

Порядок надання оплачуваних робочих місць для проходження учнями виробничого навчання та виробничої практики на підприємствах і у сфері послуг здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.99 № 992 «Про затвердження Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики» (із змінами).

Професійна підготовка у ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» здійснюється за такими напрямками:

автомобільний транспорт;

громадське харчування;

електротехнічне виробництво;

будівництво ;

• сфера послуг;

професії, що є загальними для всіх галузей економіки.

Користуються особливим попитом наступні професії: «Слюсар з ремонту автомобілів», «електрогазозварник», «електрозварник ручного зварювання». «кухар», «кондитер», «муляр», «столяр будівельний», «штукатур», «маляр», «лицювальник-плиточник», «офіціант», «бармен», «оператор комп’ютерного набору», «секретар керівника (організації, підприємства, установи)», «верстатник деревообробних верстатів».

Для здійснення професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки в училищі створено 21 кабінет та 19 майстерень виробничого навчання  і лабораторій.

Кабінети спецтехнології, матеріалознавства, технічного креслення, правил дорожнього руху, охорони праці тощо, лабораторії та майстерні виробничого навчання будови автомобілів, технічного обслуговування автомобілів, обладнання електричного зварювання плавленням, дегустаційна зала, навчальний бар, столярна майстерня механічної та ручної обробки деревини тощо  дають можливість глибоко опанувати знання та вміння відповідно до кваліфікаційних характеристик з цих професій.

Професійна підготовка спеціалістів будівельних професій: "Муляр", "штукатур", "маляр", "лицювальник-плиточник", "верстатник деревообробних верстатів", "столяр будівельний", "слюсар з ремонту автомобілів" здійснюються в кабінетах технології малярних, штукатурних, лицювальних робіт, технології столярних робіт, будови, ремонту та технічного обслуговування автомобілів, матеріалознавства, технічного креслення. Кабінети обладнані мультимедійними засобами навчання.

   

Уроки викладачів — Рибкіної Г.С., Пушкарьова М.В., Сисоєва А.О.,  цікаві, змістовні, насичені інформацією про сучасні технології та будівельні матеріали. Набуті теоретичні знання учні реалізують і вдосконалюють на практичних заняттях у виробничих майстернях під керівництвом майстрів виробничого навчання Литвякової Н.П., Довженко І.А., Винниченко Ю.М., Харчука В.О.,Сіденко В.О., Реви С.Г., Бурмаки О.М.

Майстерні малярів, мулярів, штукатурів, електрогазозварників, столярів, лабораторії ремонту та технічного обслуговування автомобілів обладнанні всім необхідним устаткуванням та інструментом, що дозволяє в умовах наближених до реальних виконувати навчально — виробничі роботи. Щорічно проводяться конкурси професійної майстерності майбутніх будівельників.

Учні, які обрали професії: "Оператор комп’ютерного набору", "секретар керівника", "офіціант", "бармен", "кухар", "кондитер" навчаються в спеціалізованих класах та майстернях обладнаних мультимедійними засобами навчання, комплексом методичного забезпечення під керівництвом викладачів Татариної Ю.О., Новосельцевої Л.В., Клименко М.М., Бистрицької В.П., що дозволяє здійснювати якісну теоретичну підготовку, яка закріплюється на практичних заняттях в майстернях майстрами Коваленко О.А., Щасної Н.В., Гапоненко Н.М., Бурик І.В., Мартиненко Н.О., Горшечникової С.М., Мисика  М.Г., Осадченко Л.О., Минтус О.І., Савинської О.А., Дяченко О.Я., Савченко В.В.

  

Щорічно проводяться конкурси професійної майстерності майбутніх робітників громадського харчування.

Виробничу практику учні проходять на сучасних підприємствах сфери послуг та громадського харчування міста, району, області та за її межами.

  

В ході виробничої діяльності навчально-виробничими майстернями закладу  на замовлення фізичних та юридичних осіб виготовляються товари народного вжитку та надаються наступні послуги:

-   Виготовлення віконних, балконних та дверних рам;

-   Виготовлення виробів з деревини (столи, табурети, ліжка, підставки, вішалки, полки, розробні дошки, підставки під гаряче, плінтуси, штапики, крісла тощо);

-   Виготовлення виробів з металу (грати, мангали, двері, столи, підставки, вішалки, розпашники, граблі, молотки великі і малі, кельми, коптилки тощо);

-   Виготовлення тротуарної плитки;

-   Надання будівельних послуг по фарбуванню, лицюванню, оштукатурюванню поверхонь;

-   Надання послуг з обслуговування бенкетів, святкових вечорів, кейтерингу;

-   Виготовлення кулінарної та кондитерської продукції для власних потреб та на замовлення.