Неділя, 22.12.2024, 15:00
ЦЕНТР КАР'ЄРИ               АБІТУРІЄНТАМ               УЧНЯМ І БАТЬКАМ               ВИПУСКНИКАМ               НОВИНИ САЙТУ
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів

ВИРОБНИЧЕ НАВЧАННЯ ТА ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА


Виробниче навчання учнів здійснюється у навчально-виробничих майстернях, де здобувачі освіти послідовно набувають первинні професійні уміння і навички виконання робіт та безпосередньо на підприємствах, де вони в складі навчальних груп та учнівських бригад під керівництвом майстрів виробничого навчання послідовно закріплюють одержані первинні професійні уміння та навички, навчаються використовувати сучасну техніку, механізми і інструменти, набувають потрібних практичних навичок самостійно та якісно виконувати роботи, передбачені робочими навчальними планами.

Виробнича практика здобувачів освіти проводиться безпосередньо на робочих місцях на підприємствах і у сфері послуг з метою удосконалення здобутих знань, умінь, практичних навичок, що необхідні для досягнення відповідного рівня кваліфікації, встановлених державними стандартами, а також з метою забезпечення їх соціальної, психологічної і професійної адаптації в трудових колективах.

Порядок надання оплачуваних робочих місць для проходження учнями виробничого навчання та виробничої практики на підприємствах і у сфері послуг здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.99 № 992 «Про затвердження Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами закладів професійної (професійно-технічної) освіти виробничого навчання та виробничої практики» (із змінами).

Виробнича практика здобувачів освіти проходить на підприємствах, організаціях, установах із оформленням необхідних документів. Договори на проходження виробничої практики укладаються у відповідні терміни - за два тижні  до початку практики.

Переліки підприємств, які надають учням робочі місця для проходження виробничого навчання та виробничої практики, формуються закладом освіти з урахуванням пропозицій підприємств-замовників.

Виробнича практика у навчально-виробничих майстернях, лабораторіях закладу освіти проводиться з дозволу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації за умови виконання у повному обсязі робочих навчальних планів і програм за професіями.

Виробнича практика учнів завершується виконанням пробної кваліфікаційної роботи.

В ході виробничої діяльності навчально-виробничими майстернями закладу на замовлення фізичних та юридичних осіб виготовляються товари народного вжитку та надаються наступні послуги:

  • Виготовлення віконних, балконних та дверних рам;
  • Виготовлення виробів з деревини (столи, табурети, ліжка, підставки, вішалки, полки, розробні дошки, підставки під гаряче, плінтуси, штапики, крісла тощо);
  • Виготовлення виробів з металу (грати, мангали, двері, столи, підставки, вішалки, розпашники, граблі, молотки великі і малі, кельми, коптилки тощо);
  • Виготовлення тротуарної плитки;
  • Надання будівельних послуг по фарбуванню, лицюванню, оштукатурюванню поверхонь;
  • Надання послуг з обслуговування бенкетів, святкових вечорів, кейтерингу;
  • Виготовлення кулінарної та кондитерської продукції для власних потреб та на замовлення.

Завданням функціонування навчальних майстерень та лабораторій є створення передумов для:

  • організації індивідуального та диференційованого навчання;
  • реалізації практично-дійової і творчої складових змісту професійного навчання;
  • забезпечення поглибленого вивчення професії;
  • організації роботи гуртків і факультативів;
  • індивідуальної підготовки майстрів виробничого навчання до занять та підвищення їх науково-методичного рівня;
  • забезпечення можливості використання сучасних педагогічних засобів навчання спільно з традиційною наочністю;
  • профорієнтації.

В майстернях, лабораторіях створені належні умови для повноцінного виконання робочих навчальних планів і програм.