Неділя, 21.04.2024, 18:09
ЦЕНТР КАР'ЄРИ               АБІТУРІЄНТАМ               УЧНЯМ І БАТЬКАМ               ВИПУСКНИКАМ               НОВИНИ САЙТУ
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів

СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО


Сьогодні Україна зіштовхнулася з викликами, які вимагають активізації і нового підходу у розбудові сильної, незалежної, економічно самостійної держави. Мова йде про нестачу робітничих кадрів у всіх галузях народного господарства, особливо гостро це питання стоїть у промисловості та будівництві. Причин – декілька, але найголовніші – це відтік кваліфікованих робітників за кордон і відсутність молодої зміни, що прийде на робочі місця з готовністю перейняти традиції і досвід.

Шосткинське вище професійне училище впевнено рухається вперед. Допомагають нам у цьому наші соціальні партнери.

Заклад освіти протягом останніх років не тільки не втратив лідируючі позиції в регіоні але й нарощує і виробничі потужності.

У ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ» соціальне партнерство представлене як система соціально-педагогічної взаємодії майстрів виробничого навчання, викладачів, здобувачів освіти із представниками підприємств.

Основними формами співпраці з соціальними партнерами є ознайомлення з діяльністю підприємств, екскурсії, консультації, проведення майстер-класів, участь представників підприємств у роботі державної кваліфікаційної комісії, конкурсах фахової майстерності, в організації професійно-практичної підготовки.

Для закладу освіти відновлення і зміцнення зв`язків із соціальними партнерами відкриває наступні додаткові можливості:

  • забезпечується врахування вимог роботодавців;
  • з`являється доступ всіх учасників освітнього процесу до інноваційних виробничих технологій та сучасного виробничого обладнання;
  • здійснюється коригування старих і розробка нових навчальних та дидактичних матеріалів, що відповідають вимогам сучасності;
  • відкриваються більш широкі можливості для організації професійно-практичної підготовки учнів закладу;
  • з`являються умови для організації короткострокового стажування педагогічних працівників з метою ознайомлення з новими виробничими технологіями й устаткуванням;
  • розширюються можливості стажування учнів та подальшого їх працевлаштування на цих підприємствах.

Основою соціального партнерства у навчальному закладі є принцип співробітництва між роботодавцями і педагогічними працівниками, який реалізується у таких формах: укладання договорів на підготовку кваліфікованих робітників, проходження професійно-практичної підготовки в умовах реального виробництва з подальшим працевлаштуванням випускників, підвищення кваліфікації та стажування майстрів виробничого навчання.

Стажування – ще один шлях до професійного успіху молоді. Практика показує, що учні, які проходять стажування у вільний від навчання час, більше займаються самоосвітньою діяльністю, охоче, швидше адаптуються у виробничій сфері й реалізують свої здібності та знання, отримані в закладі освіти.

Протягом трьох років  училище має позитивний досвід тісної співпраці з такими підприємствами міста та району: кафе «У каміна, ТОВ «Лісво», кафе "Тратторія", ФОП Федотенко Н.Б., кафе "Ювілейне", ФОП Майборода В.М., кафе "Колиба", ФОП Кузаєва І.М., кафе "Амстердам", ФОП Якименко Д.С., кафе "Монтана", ФОП Коротков О.Ю., кафе "Місто розваг", ФОП Бурлакова І.М., кафе "Зустріч", ФОП Тукало В.В., кафе "Макс", ФОП Слепченко Ю.М., ПАБ "Веселий Роджер", ФОП Погонець С.А., клуб "Чорна кава", ПП Єрохова О.М., пекарня "Власна випічка", ФОП Чайка Ф.О., кондитерсько-кулінарний цех, ФОП Левченко А.В., ТМ "Білий Лев", розважальний комплекс "Орфей", ФОП Пилипейко А.М., СТО, ПП Раскосов М.М., СТО, ПП Шалда М.В., СТО, ПП Малков М.О., СТО, ПП Дубина Д.В., СТО, ПП Серго М.М., СТО ФОП Куропаткіна К.О., СТО, ПП Пакало Р.М., СТО, ПП Кузнецов В.А., ТОВ "БМУ - 3", ТОВ "Стандарт - 2002", ТОВ "Хімбуд - 3", ДП "Шосткинське лісове господарство", Шосткинські курси цивільної оборони НМЦ  ЦЗ та БЖД Сумської області, магазин "ПК-сервіс", оптова торгівля, ФОП Коршунов В.М., сервісний центр по ремонту побутової техніки, торгівельно-комерційна діяльність, ПП Жмуд А.М.