Середа, 21.03.2018, 13:41


УЧЕНЬ РОКУ-2018          АБІТУРІЄНТАМ          УЧНЯМ І БАТЬКАМ          ВИПУСКНИКАМ          НОВИНИ САЙТУ
Пошук
Календар
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Головна » 2014 » Грудень » 22 » ТИЖДЕНЬ ХІМІЇ І БІОЛОГІЇ
15:08
ТИЖДЕНЬ ХІМІЇ І БІОЛОГІЇ

Предметний тиждень - це комунікативний творчий проект, в якому можуть взяти участь справжні знавці предмета: учні, викладачі, майстри, учнівські команди. Актуальність проведення предметних тижнів обумовлена ​​тим, що вони дозволяють розглядати з різних боків одну проблему - проблему навчання і розвитку учня, з широким використанням внутрішніх ресурсів активізації пізнавальної діяльності. Сутністю будь-якої предметного тижня є створення ефективної системи взаємодії учнів і викладачів, спрямованої на розвиток пізнавальних і творчих здібностей учнів та пропаганду престижу знань.

Так, з 15 по 19 грудня 2014 року на базі  ДПТНЗ «Шосткинського ВПУ» пройшов предметний тиждень хімії і біології. Програма тижня включила різноманітні заходи, що дозволяють зацікавити учнів, викладачів, майстрів з даних предметів. Це виставка стіннівок – одна з форм масової художньо пропагандистської роботи з таких тем: «Охорони природи»,   «Здоровий спосіб життя», «Хімія навколо нас»  та інше. Підготовка виставки ґрунтується на ініціативі й самодіяльності учнів. Кожна стіннівка була представлена окремим жанром.

Також на цьому тижні був запропонований кінозал з перегляду науково-документального фільму «7 природних чудес України». Цей фільм запросив глядача в унікальну подорож по Україні, де показано, що людина є частиною природи, яка потребує бережливого ставлення до природи України як до національної скарбниці народу.

В тижні був проведений відкритий урок з участю учнів ІІІ курсу групи 02-12 з біології на тему «Перший і другий закони Менделя, їх статистичний характер та цитологічні основи» (викладач Зубова Ольга Петрівна). Метою уроку передбачалось  формування  в учнів знань  про гібридологічний метод як основний метод вивчення спадковості;  понять про закономірності спадковості, встановлені Г.Менделем (закон одноманітності гібридів першого покоління, закон розщеплення), їх цитологічні основи;  вміння складати схеми схрещування під час розв’язання генетичних задач, використовуючи генетичну символіку.

Розвивати інтелектуальний потенціал учнів, розширення їх кругозору, життєвих компетентностей учнів; логічне мислення, творчі здібності.

Виховувати вміння критично й обгрунтовно сприймати наукову інформацію; прищеплювати інтерес до біології; виховувати дбайливе ставлення до власного здоров`я, почуття відповідальності перед майбутнім поколінням за свої дії.

Концепція уроку: спираючись на знання  біології з теми «Розмноження», основні поняття з генетики розкрити закони успадкування ознак на прикладі гороху посівного, виявити їх статистичний характер та цитологічні основи. Використовуючи знання з математики з теми «Теорія імовірності» навчитися прогнозувати наслідки схрещування організмів з різними станами ознаки.

Очікувані результати: після цього уроку учні повинні чітко сформулювати поняття про закономірності спадковості, встановлені Г.Менделем (закон одноманітності гібридів першого покоління, закон розщеплення), їх цитологічні основи; застосовувати знання законів генетики для складання схем схрещування; розв’язувати елементарні задачі на моногібридне схрещування.

У рамках тижня учні мали змогу познайомитися з цікавою позапрограмною інформацією з цих предметів.

На завершення тижня відбулося зібрання любителів хімії «Українці і хімія» (викладач Рогова Ліана Михайлівна), яке проходило під гаслом «Ми Ураїнці з великої літери». У заході взяли участь учні груп І, ІІ і ІІІ курсів. Творча група учнів презентувала присутнім дослідницький проект «Українці і хімія», в якому розповіли про видатних українців-хіміків, у тому числі уродженців Шостки, які залишили глибокий слід в історії світової науки і довели, що українці – гідна, вольова і, поза сумнівом, талановита нація.

Ми українці – талановита нація,

Відважні в бою, вправні у праці ми.

Ми Українці з великої літери,

І ми хочем, щоб це ми помітили.

                     Ми з тих, хто знає шлях до волі

                     Крутий, тернистий – важко йти,

                     Та чого прагнемо від долі,

                     То, звісно, зможем досягти.

Під час заходу учні взяли участь у турнірі «Суперхімік», де продемонстрували знання з предмету, довели, що вони гідні представники української нації. Достойно пройшов усі тури і став «Суперхіміком» «Шосткинського ВПУ» учень ІІ курсу Самойлов Віктор.

Фото тижня

Переглядів: 160 | Додав: ShchNV