П`ятниця, 27.01.2023, 00:43
ЦЕНТР КАР'ЄРИ               АБІТУРІЄНТАМ               УЧНЯМ І БАТЬКАМ               ВИПУСКНИКАМ               НОВИНИ САЙТУ
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Головна » 2021 » Квітень » 26 » ТИЖДЕНЬ СЕКРЕТАРІВ ТА ОБЛІКОВЦІВ: ДЕНЬ 1
12:00
ТИЖДЕНЬ СЕКРЕТАРІВ ТА ОБЛІКОВЦІВ: ДЕНЬ 1

ПРОФЕСІЯ, ЯКА ВХОДИТЬ ДО П’ЯТІРКИ НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНИХ

Кваліфікований секретар - права рука керівника, його незамінний помічники і, звичайно ж, обличчя фірми. Вважається, що це суто жіноча професія, проте секретарями можуть бути і чоловіки. У обов'язку секретаря, як правило, входить: прийом відвідувачів, ведення діловодства (хоч би реєстрація вхідної і витікаючої документації); обслуговування керівника (нерідко планування його робочого дня); прийом телефонних дзвінків, що поступають керівникові; організація прийомів і нарад, замовлення готелів і авіаквитків (для керівника і для решти співробітників); замовлення канцтоварів і інших речей, необхідних для життєдіяльності офісу, іноді - забезпечення керівника продуктами.

Плюси професії: широкий круг знайомств, повна і достовірна інформація про справи фірми, придбання навиків спілкування і роботи з фахівцями різних сфер діяльності і посад, досвід організаторської діяльності, робота стабільна і не припускає великого фізичного навантаження, можна суміщати з навчанням, обличчя компанії.

Робота для секретаря: секретар сьогодні потрібний практично в кожній організації.

Особисті якості: специфіка роботи секретаря - численні контакти з людьми: керівником, співробітниками, відвідувачами, телефонними абонентами. А тому доброзичливість, комунікабельність і культура спілкування (делікатність і тактовність) для секретаря просто незамінні. У будь-якої людини, після спілкування з секретарем повинне залишитися відчуття, що фірма зробить все можливе, щоб вирішити його проблему.

Важливим умінням для секретаря є здатність організувати своє робоче місце і час. Запізнення абсолютно не допустимі для людей цієї професії. Це стосується як часу приходу на роботу, так і своєчасності підготовки документів і доповіді їх керівникові. Також сюди можна віднести професіоналізм, відповідальність, дипломатичність і хорошу пам'ять.

Перспективи професії секретаря: в майбутньому секретар може стати секретарем-референтом, офіс-менеджером, а в деяких випадках і виконавчим директором.

Цікаво з історії: Після виникнення друкарської машинки, секретарями почали наймати жінок. За хвилину вони повинні були набирати близько чотирьох сторінок. Стенографію робили зі швидкістю 40 слів на хвилину. Також вимогами були володіння іноземними мовами і навички спілкування з людьми. У наш час секретарі можуть виконувати різні функції. Наприклад, відповідати на телефонні дзвінки, працювати з оргтехнікою, приймати листи або бути адміністратором.

Цікаво, що перші курси, на яких почали проводити підготовку секретарів як професіоналів, стартували в Україні в місті Харків. Сталося це в 1868 році. Пізніше подібні курси з’явилися в Америці, Англії та Франції.


ВІДКРИТТЯ ТИЖНЯ НА БЛОЗІ: https://tygdensekretar.blogspot.com/p/1.html

Переглядів: 245 | Додав: ShchNV