Четвер, 26.12.2024, 14:38
ЦЕНТР КАР'ЄРИ               АБІТУРІЄНТАМ               УЧНЯМ І БАТЬКАМ               ВИПУСКНИКАМ               НОВИНИ САЙТУ
Меню сайту
Статистика
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Головна » 2019 » Травень » 15 » Семінар-практикум для учнів «Соціальні мережі в житті підлітків»
15:23
Семінар-практикум для учнів «Соціальні мережі в житті підлітків»

Нові інформаційні технології стають не тільки головною рушійною силою прогресу, засобом спілкування між людьми, новою формою торгівлі, але й потужним засобом навчання, улюбленою іграшкою. Віртуальний простір – країна без кордонів, з безліччю спокус. Чимало дітей захоплюються комп'ютерними іграми, які приваблюють їх динамічним сюжетом, викликають гострі відчуття.  Є безліч можливостей використання інформаційних технологій – від самостійного складання досить досконалих програм, створення своїх сторінок у просторі Internet, дистанційного навчання до занурення у світ найкращих музейних колекцій, бібліотек, т.д.  Виникають запитання – як впливає цей дивовижний штучний інформаційний світ на психіку людини і, зокрема, дитини? За яких умов цей новий вид людської діяльності сприяє розвитку особистості, а за яких заважає?   Використання комп’ютерів на уроках у навчальному закладі  сприяє активiзацiї розумової дiяльностi, формує світогляд дитини, створює позитивний емоційний настрій. А як використовується комп’ютерна техніка поза навчанням: чи орієнтується підліток у віртуальному просторі, чи не завдасть шкоди тривале "сидіння" перед дисплеєм, чи не призведе до залежності, виникнення  складних, часто ризикованих  ситуацій тощо? 

За порівняно нетривалий термін масового користування комп’ютером уже виявилося чимало чинників негативного впливу його на здоров’я людини. Особливо це стосується дітей, підлітків, психіка яких вразливіша порівняно із психікою дорослих. Тому вкрай необхідним є вміння контролювати свій час перебування в інтернеті, знання ризиків і застережень.    

В  Шосткинському ВПУ пройшов семінар – практикум для учнів «Соціальні мережі в житті підлітків», який провела практичний психолог А.Б. Приходько.    Метою інтерактивних вправ була актуалізація потреби в обміні думками між учасниками занять, сприяння самовираженню підлітків з актуальної тематики, отримання  необхідної інформації, потрібної для формування корисних  компетенцій  і навичок, оволодіння прийомами раціонального використання часу, розвиток вміння контролювати тривалість свого перебування в Інтернет – мережі.  Учні аналізували, скільки свого часу за день, тиждень вони використали раціонально і скільки часу було змарновано; складали перелік корисних справ, які можна зробити за цей час для свого розвитку. Увага підлітків зосереджувалась на тому, що необхідно тренувати свою волю, намагаючись використовуючи Інтернет для навчання та пошуку корисної інформації, а онлайн – ігри та спілкування замінити на реальне спілкування з друзями та створення своєї власної сфери захоплень та інтересів.

Жити обов’язково треба в реальному просторі!  Потрібно вміти оберігати свій життєвий простір від небезпечних впливів, ризиків, вражень. А для  цього учнівській молоді треба постійно розширювати свою обізнаність в актуальних питаннях.            

Практичний психолог А.Б.Приходько

До уваги батьків!
З рекомендаціями щодо протидії узалежнень
Ви можете ознайомитись на психологічній сторінці.

Переглядів: 480 | Додав: ShchNV