Отруйний полиновий дим –
це пам’ять мертвим, біль живим…
В історії України ХХ століття було чимало подій, які справили надзвичайний вплив на суспільство і закарбувалися у його пам’яті назавжди. Серед таких подій – глобальна техногенна катастрофа, наслідки якої відчув не лише український народ, але і вся північна півкуля планети Земля.
2021 рік буде проходити під знаком пам’яті про лихо, яке спіткало нас 35 років тому. Нині, в часи коронавірусної інфекції, ми не можемо зустрітися в аудиторії, тому пропонуємо в дистанційному режимі згадати про цю трагедію і вшанувати ліквідаторів аварії на ЧАЕС, людей, які ціною свого здоров’я і життя врятували від ядерного лиха не лише Україну, а і увесь світ. Адже наслідки аварії могли б бути набагато страшнішими, якби не їх самопожертва і героїзм.
Чорнобильська атомна електростанція – це Перша українська станція, що була побудована на півночі України в Київській області біля кордону з Білорусією на березі річки Прип’ять. Станом на квітень 1986 року експлуатувалися чотири енергоблоки, станція на той момент була найпотужнішою в СРСР.
Вночі о 1.23 на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті серії теплових вибухів був зруйнований 4-й реактор. Значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище. За розрахунками експертів, сумарний вихід радіоактивних матеріалів становив 50 млн. кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму.
Населення попередили про небезпеку зараження з великим запізненням. Перше офіційне повідомлення по телебаченню зробили лише 28 квітня. До цього часу підвищення радіаційного фону уже зареєстрували в Швеції – за ізотопним складом радіоактивної хмари фахівці визначили, що сталася аварія на атомній станції.
За офіційними даними загалом внаслідок Чорнобильської аварії потерпіли близько 5 млн. осіб, з них понад 2,6 млн. українців, у тому числі понад 600 тис. дітей.
Рівно 35 роки тому, для багатьох життя розділилось на «До і після Чорнобиля»…
Та чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле, сучасне й майбутнє? Що розкажемо про нього наступним поколінням та як нам говорити про нього зі світом?
Пропоную цікаві матеріали для перегляду онлайн, не виходячи зі свого дому:
Присвятіть час для перегляду матеріалів, занурюючись в дану тему, проведіть вихідні з користю, дізнайтесь нове, відкрийте душу, вшануйте пам'ять наших земляків!