Субота, 04.04.2020, 15:01


ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ          КОНКУРС БОРЩУ          БРЕЙН-РИНГ          ЦЕНТР КАР'ЄРИ          АБІТУРІЄНТАМ          УЧНЯМ І БАТЬКАМ          ВИПУСКНИКАМ          НОВИНИ САЙТУ
Меню сайта

МУЛЯР. ЕЛЕКТРОЗВАРНИК РУЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ

Як тільки з’явилась на землі людина, вона відразу ж почала дбати про свою оселю. Спочатку це була печера. Але здавна людина намагається зробити свої споруди затишними, теплими і довговічними. Спочатку вона використовувала кам’яні глиби природньої форми, потім обробляла їх до правильної форми. Жорстка сколка каменів виконувалась вже при спорудах дольменів і менгірів, які до цього часу збереглися на території Північно-Західної Європи і колишнього СРСР. Найбільший менгір, монолітний високий камінь у вигляді стовпа, знаходиться на території Франції. Висота його 21 метр, а маса біля 300 тон.

Важко сказати, коли точно з’явилась перша цегла, але відомо з Біблії, що вона використовувалась з V по II тисячоліття до нашої ери. А розкопки запевняють нас, що мешканцям Ієрихона було відомо мистецтво виготовлення цегли 8-9 тисяч років тому. Велику роль в розвитку виробництва цегли відіграли римляни. Цегла випалена повністю витісняла цеглу-сирець в II ст. н.е. В цьому столітті римляни почали використовувати цеглу як лицювальний матеріал. Вони шукали різні способи мурування цегли. Ними розроблене віяльне цеглове мурування. Цегла і вироби з неї розповсюдились по всім завойованим країнам разом з римлянами. Вони дуже піклувалися про свою репутацію і на кожній цеглі ставили клеймо. Всередині століття в Європі цегла стала головним будівельним матеріалом і поклала початок цегловій архітектурі, захоплюючі зразки якої, наприклад, собори, піраміди, храми Єгипту, мости, амфітеатри Стародавнього Риму і зараз продовжують вражати уяву своєю величчю.

Були радянські часи, коли велич архітектури пішла в минуле. Будувались типові будинки без складних елементів мурування. Будівництво велося швидкими темпами, майже усі бажаючі були забезпечені квартирами.

Сьогодення знову нас повертає до складної архітектури. Сучасні матеріали, такі як Слобожанська керамічна цегла, займає одне з провідних місць. Це класичний будівельний матеріал, що пройшов багатовікову перевірку. Він має великі теплоізоляційні властивості, технологічність мурування, довгий строк служби, екологічність. На сьогодні в сучасному будівництві використовують два види цегли – керамічну і силікатну, різних кольорів і форми, що дає можливість мурувати будинки.

Біля тебе бурлить велике життя. Всі люди тягнуться до чогось нового, незнайомого, загадкового, великого. Кожний день розробляються нові технології на всіх гілках промисловості, народного господарства, в будівництві. Вчені роблять нові відкриття, люди творчої праці роблять успіхи і нові досягнення в культурі. А юні дівчата й хлопці мріють про захоплюючі, героїчні подвиги. Вони чекають на тебе на будівництвах, в містах і селах нашої країни, а також і закордоном.

Муляр – це професія мужніх, цілеспрямованих, дбайливих людей, які люблять свою землю, сонце, свіже повітря.

Якщо ти вважаєш себе таким і тобі в цьому році треба обирати професію, то приходь до Шосткинського ВПУ в майстерню мулярів! Ти не пошкодуєш! Перед тобою відкриється цілий світ! Ця професія для тих, хто не може сидіти вдома, хто любить подорожувати, хто дуже рухливий і енергійний, хто любить землю, своє місто, свою країну, сонце, свіже повітря, а також для тих, хто хоче мати достатню заробітну плату!

Ми  чекаємо на тебе, любий учень!