Субота, 04.04.2020, 14:35


ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ          КОНКУРС БОРЩУ          БРЕЙН-РИНГ          ЦЕНТР КАР'ЄРИ          АБІТУРІЄНТАМ          УЧНЯМ І БАТЬКАМ          ВИПУСКНИКАМ          НОВИНИ САЙТУ
Меню сайта

ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК

Професія  електрозварник, порівнюючи з іншими, молода – вона з’явилась в кінці 19-го на початку 20 століття і зобов’язана своїм народженням електронній енергії. Але зварювання як спосіб нероз’ємного з’єднання металів і сплавів відоме ще з 8-9 ст. до н. е. В ті далекі часи зварювались вироби з міді та її сплавів. Вироби спочатку дуже зігрівали, а потім здавлювали, і утворювалось зварювальне з’єднання, виконане способом ковальської зварки. Використовували і другий спосіб зварювання (литійну зварку): підготовлені  під зварювання з’єднання заливали приготовленим розчином з того ж металу, що і виріб. Використовували і пайку — близький до зварювання процес, при якому частини з’єднуємих виробів не розплавляють, а лише злегка сплавлюють  з’єднуємі поверхні, вводять в з’єднання припай — спеціальний склад, який сприяє утворенню нероз’ємного з’єднання.

В єгипетських пірамідах  знайдені золоті вироби, які мають паяні оловом з’єднання. Виготовляли  їх ковалі способом ковальської, або пічної зварки. При цьому способі зварювання один шматок металу, нагрітий над вогнем до температури переходу металу в пластичний стан, клали на наковальню, зверху на нього клали також нагрітий другий шматок, далі коваль сильним ударом молота бив зверху по складених деталях, від чого вони міцно з’єднувались.

Значну досконалість досягла ковальська зварка і при виготовленні зброї. Вже в 10-11 ст. ковалі Русі виконували складні зварювальні роботи, утворюючи надійний засіб захисту воїна — кольчугу з 10-20 тис. зварних кілець.

В кінці 19 ст. став відомий спосіб нагріву металу полум’ям горючої—зварювальної суміші (ацетилену і кисню).

В даний час нараховується біля 100 способів зварювання і важко уявити якусь галузь, де не використовувалася б зварка (зварка під флюсом, в середовищі захисних газів, механізована електродугова зварка плавлячим електродом, електрошлакова зварка, плазмова зварка, контактна зварка, дифузна зварка і т. д.) В м. Києві існує Науково-дослідний інститут електрозварки ім. Є. О. Патона, який розробляє нові метали, технології і способи зварювання.

У нашому училищі учні вивчають технологію електрозварних, монтажних робіт, електрозварювальні апарати, правила їх експлуатації, організацію та економіку, креслення.  Викладання здійснюють викладачі І, ІІ, вищої категорії. Випускники плідно працюють на будівництві сучасних підприємств міста, району, за кордоном. Оплата праці електрозварника заохочується високою заробітною платою.

Ласкаво просимо на навчання!