Часом доводиться чути, що сучасне молоде покоління інертне, не має ідеалів, прагнень, живе за течією. Чесно кажучи, прикро за тих, хто так думає.

Сучасна молодь – це амбітні, енергійні юнаки і дівчата з бажанням самостверджуватися, це майбутнє нашої держави, її надія і сподівання.

Звичайно, у великій мірі від суспільства, від сім´ї, від колективу навчального закладу залежить, на скільки успішними будуть ці сподівання.

Педагогічний колектив Шосткинського вищого професійного училища успішний у справі виховання молоді. Прикладом цього слугують учні ІІІ курсу групи 02/12, що навчаються за професією кухар, кондитер.

Скрибка Сергій – відмінник навчання, стипендіат стипендії голови обласної державної адміністрації Сумської області у 2015 році, переможець ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії 2014 року, призер обласної олімпіади зі спеціальних дисциплін з обраної професії, переможець «ТОП-19 Шосткинського ВПУ», активний учасник училищних і міських заходів.

Подгаєвська Крістіна – переможець обласного конкурсу «Учень року – 2015» у номінації «Громадський діяч року», призер Першості Сумської області з кульової стрільби, зональних змагань з баскетболу, міні-футболу, призер (ІІ місце) у рейтингу «Топ-19 Шосткинського ВПУ». Крістіна має активну життєву позицію. Вона староста групи, член учнівського самоврядування училища, активний учасник волонтерського загону училища, переймається питаннями облаштування навчального закладу, організацією дозвілля учнів. Учениця успішно опановує професію, бере участь у програмі «Клуб гурманів» на місцевому телебаченні, відмінно працює під час виробничої практики.

Радченко Дар´я – переможець ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології, посіла ІV місце у рейтингу «Топ-19 Шосткинського ВПУ», активний учасник позаурочних заходів з професії, із загальноосвітніх предметів.

Приємно, що учні групи люблять спорт, залюбки займаються в спортивних гуртках, відвідують тренажерну залу, тому результати говорять самі за себе. Літвінцова Олена посіла І місце у фінальних змаганнях ХХІХ обласної спартакіади з настільного тенісу, стала призером зональних змагань з міні-футболу. Конюхов Павло посів І командне місце у зональних змаганнях обласної спартакіади з баскетболу. Гідно захищають честь училища у спортивних змаганнях Сурай Альбіна, Черкай Сергій, Сіробаба Ілля, Кочура Марина.

Юнаки групи перемогли у міському конкурсі ««Нумо, хлопці», залишивши позаду місцевий коледж, медучилище та профтехучилища.

Слід іще додати, що ці учні відповідально ставляться до навчання, до своєї майбутньої професії, є активними учасниками поурочних заходів.

Тож, є у нас молодь, якою можемо пишатися. І ми, дорослі, маємо допомогти кожній молодій людині зайняти активну життєву позицію, повірити у себе, досягти успіху, адже, успішна молодь – успішна нація!