Середа, 21.03.2018, 13:45


УЧЕНЬ РОКУ-2018          АБІТУРІЄНТАМ          УЧНЯМ І БАТЬКАМ          ВИПУСКНИКАМ          НОВИНИ САЙТУ
Пошук
Календар
«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Головна » 2014 » Листопад » 11 » Результати ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури
23:07
Результати ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

ПРЕС-РЕЛІЗ

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

Організатор олімпіади: Міністерство освіти і науки України, управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації.

Керівники олімпіади: Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Сумській області.

Учасники олімпіади: учні ІІ-ІІІ курсів професійно-технічних навчальних закладів Середино-Будського, Глухівського, Шосткинського та Ямпільського районів Сумської області.

Місце проведення: ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» (Сумська обл., м. Шостка, вул. Воронізька, будинок 38).

8 листопада 2014 року  стартував ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, який розпочався  олімпіадою з української мови та літератури. Олена Миколаївна Чхайло, в.о. начальника управління освіти і науки Сумської ОДАУ, відкриваючи інтелектуальний турнір, побажала творчого натхнення його учасникам та відмітила символічність дати проведення олімпіади, яка в цьому році припала на переддень  Дня української писемності та мови (відзначається 9 листопада).

У змаганні  взяли участь учні п’яти училищ, а саме:

  • ДПТНЗ «Глухівський професійний ліцей»;
  • ДПТНЗ «Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей»;
  • ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей»;
  • ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»;
  • ДНЗ «Шосткинський центр професійно-технічної освіти».

Завдання ІІ курсу виконувало п’ятеро учнів, ІІІ курсу – двоє учнів. Журі порадував той факт, що серед учасників був один юнак, адже сучасна філологія традиційно вважається предметом, який більшою мірою привертає увагу дівчат.

Олімпіадні завдання складалися з двох частин: українська мова та українська література. Учасники повинні були написати твір-роздум, висловивши власну точку зору на важливі моральні та соціальні проблеми, зробити повний синтаксичний розбір складних речень, відредагувати речення та словосполучення, продемонструвати розуміння лексичних значень фразеологізмів, слів іншомовного походження, а також показати себе знавцями найскладніших правил української орфографії, граматики та пунктуації.

У царині української літератури учасники олімпіади повинні були продемонструвати не лише знання текстів програмових художніх творів, а й біографічних даних їхніх авторів, а також показати широку обізнаність в області літературної критики, теорії літератури, літературних течій і напрямків та творів сучасних українських письменників.

Найкращими, за оцінками журі, виявились роботи Бочек Крістіни, учениці ДНЗ «Шосткинський центр професійно-технічної освіти», та Нікітіної Аліни, учениці  ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище».

Чхайло О.М. відзначила високий рівень організації та проведення олімпіади з української мови та літератури.

Фотозвіт

Переглядів: 233 | Додав: ShchNV