Четвер, 19.04.2018, 18:33


УЧЕНЬ РОКУ-2018          АБІТУРІЄНТАМ          УЧНЯМ І БАТЬКАМ          ВИПУСКНИКАМ          НОВИНИ САЙТУ
Пошук
Календар
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Головна » 2013 » Грудень » 10 » ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ КЕРІВНИКІВ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЙ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
17:00
ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ КЕРІВНИКІВ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЙ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

26-27 листопада 2013 року на базі ДПТНЗ "Шосткинське вище професійне училище" відбувся обласний семінар-практикум для керівників методичних комісій професійної підготовки на тему «Інноваційний підхід до організації роботи методичних комісій як засіб формування професійного іміджу педагога», який зібрав 41 учасника (з числа викладачів та майстрів виробничого навчання – голів методичних комісій різних напрямків)  з 33-х училищ області. Захід проходив під гаслом: «Інноваційна діяльність – це гарно організована, раціональна та систематична робота (П. Друкер)».

Програма семінару  охоплювала всі аспекти діяльності педагога ПТНЗ: від суто професійних питань до питань особистісного зростання.

У перший день роботи семінару-практикуму гостей познайомили з основними  напрямками діяльності Державного професійно-технічного навчального закладу «Шосткинське вище професійне училище». Метою презентації було:

-         продемонструвати практичне застосування сучасної методики в царині виховання кваліфікованих робітників;

-         висвітлити основні напрямки професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки основної маси учнів;

-         розповісти про досягнення та здобутки педагогічного колективу в роботі з обдарованими учнями.

Практичний психолог училища Приходько А.Б. провела з учасниками семінару  психологічний тренінг «Формування особистісних компетенцій педагога», мета якого – привернути увагу присутніх на той факт, що педагог час від часу теж потребує певного поповнення або відновлення внутрішніх ресурсів для подальшої результативної роботи з вихованцями.

Головною подією першого дня роботи семінару стало засідання учасників семінару-практикуму на тему «Формування професійних компетенцій учнів через впровадження інтерактивних форм та методів навчання», організоване  в нетрадиційній формі галереї педагогічного досвіду ведучих  профтехосвітян Сумщини. Змістовні, яскраві презентації власного педагогічного досвіду представили такі педагоги:

-         Гриценко Л.С., викладач професійно-теоретичної підготовки ДПТНЗ «Путивльський професійний ліцей»;

-         Кушнірова С.П., викладач професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу»;

-         Вареник Н.В., викладач професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Шосткинський центр ПТО»;

-         Осадченко Л.О., Винниченко Ю.М., майстри виробничого навчання ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»;

-         Горова Т.М., викладач професійно-теоретичної підготовки ДПТНЗ «Лебединське вище професійне училище лісового господарства»;

Другого дня учасники семінару-практикуму мали змогу безпосередньо спостерігати за тим, як педагоги ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» застосовують інноваційні методи і прийоми на своїх уроках. Гості були запрошені на відкриті уроки з виробничого й теоретичного навчання, а саме:

-         урок з виробничого навчання кухарів на тему «Приготування щів» (провела Савинська О.А., майстер в/н);

-         урок з професійно-теоретичної підготовки столярів будівельних на тему «Технологія настилання підлог сучасними матеріалами. Ламінат» (провела Деркачова О.Ю., викладач професійно-теоретичної підготовки);

-         урок з професійно-теоретичної підготовки кухарів на тему «Технологія приготування страв з сиру» (провела Бистрицька В.П., викладач професійно-теоретичної підготовки).

Після обговорення відвіданих уроків та екскурсії до етнографічного музею училища, під час якої учні показали себе ще й чудовими акторами, майстри виробничого навчання ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» Мисик М.Г., Клименко М.М. та Савинська О.А., переможці обласних та всеукраїнських конкурсів профмайстерності 2013-2013 років, поділилися з  учасниками семінару секретами власного професійного успіху, показали цікаві майстер-класи, презентували новітні тенденції в кулінарному та кондитерському мистецтві.

Учасники обласного семінару-практикуму мали змогу поспілкуватися між собою як у робочому порядку, так і в неофіційній атмосфері. Кожен з гостей повіз до рідного училища цікаві педагогічні ідеї, нову інформацію професійного характеру і незабутні враження від спілкування з колегами.

Керівники заходу,  методисти НМЦ ПТО у Сумській області, Юлія Михайлівна Висоцька, Олександр Петрович Степаненко й Олена Всеволодівна Темченко дали високу оцінку методиці організації та проведення семінару-практикуму і  висловили впевненість у тому, що ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» й надалі буде прикладом злагодженої роботи педагогічного колективу. 

Переглядів: 236 | Додав: ShchNV