Неділя, 21.10.2018, 15:20


ВАРЕНИКИ-ШОСТКА-ФЕСТ          АБІТУРІЄНТАМ          УЧНЯМ І БАТЬКАМ          ВИПУСКНИКАМ          НОВИНИ САЙТУ
Головна » 2017 » Квітень » 27 » ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ
12:30
ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ

Зустріч з пожежниками-ліквідаторами
у Шосткинському ВПУ

26 квітня вже 31 рік є чорним числом у календарі. Саме в цей день сталася найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС.

Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.

Пожежники першими прибули на місце катастрофи і прийняли перший удар.

Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.

У стінах ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» відбулася зустріч з очевидцями трагедії, які брали участь у  ліквідації аварії. Капітан у відставці Щербак О.В. та Ярошенко М.Г. з болем у душі згадували ті страшні моменти свого життя: «Лише марлева пов’язка «Лепесток», реактор на відстані 8 км, забруднена територія, головний  засіб  захисту – люди».

Гості принесли з собою фотографії, речі, навіть дозиметр, яким вимірювали радіацію у далекому 86, з якого ще доносився стукіт.

Відбувся ще один урок мужності. Наслідки цієї трагедії ми будемо відчувати ще багато років. Ми повинні пам’ятати про героїв – чорнобильців.

Чорнобиль не має минулого часу.

Переглядів: 83 | Додав: ShchNV